Wtorek 20 Maja 2025

Z linii produkcyjnej na targi Automatica 2025: roboty Epson we wdrożeniach przemysłowych

Epson, światowy lider w dziedzinie robotyki przemysłowej z ponad 40-letnim doświadczeniem w automatyzacji, zapowiada swój udział w targach Automatica 2025, które odbędą się w dniach 24–27 czerwca 2025 roku w Monachium. Pod hasłem „Innowacje napędzane doświadczeniem” firma zaprezentuje nowe rozwiązania z zakresu robotyki, w tym robota SCARA o wyjątkowo dużym udźwigu oraz zmodernizowaną serię GX-C. Dodatkowo, tuż przed rozpoczęciem targów, Epson ogłosi premierę nowego, przełomowego produktu, który potwierdzi jej zaangażowanie w tworzenie technologii przyszłości.

Na stoisku 311 w hali B5 odwiedzający będą mogli zapoznać się z szeroką gamą rozwiązań Epson dla przemysłu, które łączą precyzję, kompaktowość i wydajność z łatwością integracji oraz niskim wpływem na środowisko.

 

Nowości produktowe, które zadebiutują na Automatica 2025:

  • SCARA LS50 o udźwigu 50 kg – to pierwszy w ofercie Epson robot SCARA zdolny do przenoszenia ciężarów aż do 50 kg. Został zaprojektowany z myślą o zastosowaniach związanych z obsługą baterii do pojazdów elektrycznych. Pomimo dużej mocy, LS50 wyróżnia się kompaktową konstrukcją, dzięki czemu idealnie sprawdza się w ograniczonej przestrzeni zakładów produkcyjnych.
  • Zmodernizowana seria GX-C – nowe roboty SCARA z serii GX-C oferują zwiększoną precyzję, elastyczność oraz różnorodność opcji udźwigu (1 kg, 4 kg, 8 kg, 10 kg i 20 kg). Wyposażone w nowy kontroler RC800, zapewniają nie tylko szybsze cykle pracy, ale także bardziej intuicyjne programowanie i mniejsze zapotrzebowanie na przestrzeń roboczą.

 

Zastosowania w praktyce – partnerzy Epson w akcji:

Na stoisku znajdą się także aplikacje partnerów firmy, prezentujące przykłady rzeczywistych  zastosowań robotów Epson w różnych branżach:

 

  • Hupico – kompaktowy system Pick & Place do montażu drobnych komponentów elektronicznych, wykorzystujący robota SCARA G1.
  • Zorn – mikrocentrum obróbcze dla branży medycznej i metalowej, oparte na robocie N2 z sześcioma osiami.
  • Ima-Tec – elastyczna cela do automatycznego sortowania i zmiany orientacji elementów, obsługiwana przez robota SCARA T3.
  • Compar – zrobotyzowane stanowisko bin picking z użyciem robota C8 z wbudowanym systemem wizyjnym 3D.
  • Steimel – rozwiązanie paletyzujące ZPAL, wykorzystujące robota Spider RS4 do automatyzacji procesów logistycznych.
  • Demo Epson – stanowisko do druku bezpośredniego na zakrzywionych powierzchniach, zbudowane w oparciu o głowicę S800 i sześcioosiowego robota serii C.

 

Odwiedzający będą mogli na miejscu przetestować popularne oprogramowanie Epson RC+ i RC+ Express oraz zapoznać się z możliwościami nowego kontrolera RC800, który oferuje rozbudowane opcje sterowania i zwiększoną elastyczność integracji.

 

Firma Epson stale rozwija swoją ofertę w zakresie automatyzacji przemysłowej. Na naszym stoisku pokażemy zarówno nowe modele robotów, jak i konkretne przykłady ich wykorzystania przez klientów. Chcemy zainspirować producentów do sięgnięcia po automatyzację, która pozwala zwiększyć efektywność i elastyczność produkcji – mówi Paweł Handzlik z Epson Manufacturing Solution CEE.

 

Z ponad 200 000 zainstalowanych ramion robotycznych na całym świecie i ponad 40-letnim doświadczeniem, Epson pozostaje w czołówce dostawców kompaktowych, energooszczędnych i niezawodnych robotów. Dzięki technologiom firmy zarówno duże zakłady, jak i mniejsze przedsiębiorstwa mogą poprawiać jakość swoich produktów, zwiększać wydajność i ograniczać koszty – szczególnie w sektorach takich jak medyczny i farmaceutyczny, logistyka, edukacja czy biotechnologia.

 

Więcej informacji o rozwiązaniach z zakresu robotyki Epson można znaleźć na stronie: https://www.epson.pl/robots.

 

Udostępnij
Tweetnij

Pobierz jako

Pliki do pobrania

Ilustracje

Epson Europe B.V. Sp. z o.o. Oddział w Polsce

Firma istnieje od 1942 roku, pozycję lidera w świecie nowych technologii utrzymuje już od półwiecza. Nie byłoby to możliwe bez inwestycji w badania. Ta strategia sprawdza się doskonale i sprowadza się do ciągłego rozwoju i inwestycji zamiast redukcji zatrudnienia czy optymalizacji kosztów poprzez redukcję R&D. O rezultacie świadczy liczba niemal 14 patentów, jakie wychodzą z laboratoriów firmy... każdego dnia, co daje ponad 5 tys. innowacji rocznie!