Poniedziałek 11 Października 2021

W październiku 2021 Epson wspiera polskie przedsięwzięcia artystyczne projekcją 3LCD

Tej jesieni odbędzie się kilka wartych uwagi wydarzeń artystycznych, które z dumą i zaangażowaniem wspiera firma Epson.

8 października rozpoczęła się 37. edycja Warszawskiego Festiwalu Filmowego. Tradycyjnie już Epson, wieloletni partner imprezy, wspiera organizatorów dostarczając sprzęt do projekcji, dzięki którym widzowie tej jednej z najważniejszych imprez filmowych w Polsce będą mieli możliwość obejrzenia produkcji z kilkudziesięciu krajów świata, w tym wielu premier. Udostępnione urządzenia to projektory wykorzystujące technologię 3LCD, która zapewnia jednakowe natężenie światła białego i barwnego a co za tym idzie najwyższą jakość emitowanego obrazu i reprodukcję kolorów. 

„Jako wieloletni partner WFF mamy przyjemność wspomagać organizatorów w przygotowaniu tego wyjątkowego wydarzenia. Jest to kolejny przykład, że urządzenia firmy Epson, takie jak np. łatwy w konfiguracji projektor EB-Z11000 z technologią 3LCDświetnie sprawdzają się w wymagających warunkach przeglądów i festiwali.-” - powiedziała Ewa Pytlak z Epson Polska.

W tym samym terminie wystartował także 9. FotoArtFestival, czyli impreza fotograficzna odbywająca się między 8 a 21 października w Bielsku Białej, organizowana od 2005 roku przez Fundację Centrum Fotografii. FotoArtFestival jest jednym z najważniejszych wydarzeń z tej dziedziny w Polsce. Podczas każdej edycji festiwalu organizowanych jest kilkanaście indywidualnych wystaw wiodących twórców z całego świata.Zaproszeni artyści to wybitni twórcy o światowej renomie z Europy, Ameryki, Azji. W tym roku fotografie na 9 spośród 20 głównych wystaw zostały wydrukowane na urządzeniu Epson SureColor SC-P9500 z wykorzystaniem papieru Epson. Dzięki wsparciu firmy organizatorzy będą mieli także możliwość wykorzystania profesjonalnych projektorów do uatrakcyjnienia wybranych wystaw.

Już niedługo, również  Krakowie, odbędą się kolejne warsztaty organizowane przez Fundację Film Spring Open kierowaną przez zdobywcę Oscara, światowej klasy operatora - Sławomira Idziaka. Plenery filmowe prowadzone przez najwyższej klasy artystów branży, skierowane są do filmowców, studentów i pasjonatów. We współpracy z praktykami X muzy ich uczestnicy będą mogli doskonalić swoje umiejętności, wziąć udział w wykładach i warsztatach. Zajęcia 16. edycji wydarzenia odbędą się od 12 do 21 października.

Plenery Film Spring Open to unikatowe wydarzenie na skalę nie tylko Polski ale i Europy. Epson po raz kolejny służy pomocą organizatorom użyczając najwyższej klasy sprzęt. W tym roku będzie to przede wszystkim laserowy projektor 3LCD o mocy 20 tys. lumenów EB-L20000 wspierany przez kilka innych modeli w tym biznesowy EB-2265U.

Udostępnij
Tweetnij

Pobierz jako

Ilustracje

Epson Europe B.V. Sp. z o.o. Oddział w Polsce

Epson - olimpijskie początki

Dzieje tej firmy uczą, że na długofalowy sukces składa się kilka warunków. Oprócz ciężkiej pracy niezbędna jest też odwaga do podejmowania ryzyka. Dziś znamy Epson na podium lidera produkcji drukarek i projektorów, ale do tego miejsca wiodła długa droga. W 1964 roku podczas sportowych zmagań lekkoatletów z całego świata Epson mierzył czasy sportowców pierwszym kwarcowym stoperem i automatycznie je drukował. W 1969 roku przedstawił światu pierwszy zegarek kwarcowy, a w 1989 – pierwszy kolorowy projektor LCD. Inżynierom  Epson zawdzięczamy też powstanie prekursora miniaturowych komputerów,  wizjer cyfrowy w aparatach i pierwszego latającego robota.

 

Projekcja czy druk – przede wszystkim wierny obraz

Sprzętem, w produkcji którego Epson przoduje, od lat pozostają projektory oraz drukarki atramentowe. Projektory Epsona dzięki zastosowanej technologii 3LCD  generują obraz, który zapewnia przyjazne dla wzroku światło oraz wysoką jasność i nasycone barwy. Dlatego, doceniając jakość projekcji, w ślepych testach klienci uznają ten sprzęt za najlepszy w 95% przypadków.

O klasie drukarek z niebieskim logo świadczy fakt, że to właśnie Epson jako pierwsza atramentówka na świecie poleciała w kosmos.  Pozycję lidera na tym rynku firma zawdzięcza  innowacjom kierowanych dla różnych grup odbiorców – od kieszonkowych drukarek hi-tech, poprzez rozwiązania dla domu i biznesu, aż po wielkonakładowe maszyny przemysłowe. Hitem dla użytkowników indywidualnych i małych firm są urządzenia  EcoTank (z systemem stałego zasilania w atrament) godzące wysoką jakość wydruku z niskimi kosztami eksploatacji. Biznes z kolei docenia wielofunkcyjne RIPS mogące wydrukować aż 75 tys. stron na jednym zestawie tuszów.

 

Sekret powodzenia? Badania i rozwój zamiast cięć

Firma istnieje od 1942 roku, pozycję lidera w świecie nowych technologii utrzymuje już od półwiecza. Nie byłoby to możliwe bez inwestycji w badania. Ta strategia sprawdza się doskonale i sprowadza się do ciągłego rozwoju i inwestycji zamiast redukcji zatrudnienia czy optymalizacji kosztów poprzez redukcję R&D. O rezultacie świadczy liczba niemal 14 patentów jakie wychodzą z laboratoriów firmy... każdego dnia, co daje ponad 5 tys. innowacji rocznie!