Piątek 3 Grudnia 2021

Laserowe projektory Epson tworzą magiczny świat obrazów i listów Vincenta Van Gogha

Znana na całym świecie, legendarna wystawa multimedialna - VAN GOGH Multi-Sensory Exhibition zachwyca polską publiczność. Jakość wrażeń wizualnych gwarantuje technologia Epson 3LCD.

Do 14 stycznia 2022 w warszawskim EXPO XXI trwa niezwykła, angażująca wszystkie zmysły, wystawa VAN GOGH Multi-Sensory Exhibition. Odwiedzający ją mogą doświadczyć najbardziej innowacyjnej formy odbioru sztuki. Prace holenderskiego geniusza są prezentowane tu z użyciem technologii Digital Art 360, pozwalającej wyświetlać obrazy nie tylko na ekranach, ale także na ścianach, suficie, a nawet podłodze - specjalnie zaprojektowanej przestrzeni o powierzchni 2000 m2.  W trakcie pokazu „zanurzając się” w cyfrowo stworzonym świecie można kontemplować setki ożywionych animacją dzieł Vincenta podążając za opowieścią o życiu i twórczości malarza. Istotnym wątkiem instalacji jest też licząca ponad 600 listów korespondencja Van Gogha z jego bratem Theo, pozwalająca poznać poglądy artysty na świat i człowieka oraz rzucająca nowe światło na powstanie rozpoznawalnych na całym świecie dzieł. Wystawa wzbogacana jest też odpowiednio dobraną muzyką oraz słowem mówionym. W roli lektora rozpoznamy Roberta Gulaczyka, aktora który wcielił się w postać Vincenta Van Gogha w nominowanym do Oskara filmie „Twój Vincent”.

Od strony organizacyjnej za warszawską edycję znanej na całym świecie wystawy odpowiedzialna jest firma MAKROCONCERT we współpracy z partnerem technologicznym Conaction, którzy  postawili na wybór najlepszych rozwiązań technicznych. Zdecydowaną większość kluczowego zaplecza technologicznego odpowiedzialnego za wyświetlanie treści, stanowią laserowe projektory Epson o jasności 7000lm. Wykorzystana w nich technologia 3LCD zapewnia tak istotną w tym przypadku wierność odwzorowania niuansów kolorów i detali. Z kolei laserowe źródło światła, poza wysoką jasnością, daje także gwarancję bezawaryjnej pracy nawet przez ponad 12 godzin przez 7 dni w tygodniu. Dodatkowym atutem projektorów Epson jest swoboda podłączania (w tym bezprzewodowo) oraz możliwość wyświetlania obrazu z kilku źródeł jednocześnie.

„Wyświetlanie w ogromnej skali obrazów niezrównanego kolorysty, jakim był Van Gogh jest testem najwyższej próby dla urządzeń wideo sprawdzając ich parametry w zakresie wierności i nasycenia kolorów. Jako Epson jesteśmy dumni z tego, że zapewniając na wystawę urządzenia naszej firmy, widzimy jak doskonale sprawdzają się w swej roli. Doskonała jakość innowacyjnie wyświetlanych obrazów pozwoli tysiącom zwiedzających na nowo odkryć i zachwycić się arcydziełami, które mimo upływu lat nadal są inspiracją i punktem odniesienia dla współczesnej sztuki” – powiedział Norbert Gościński z Epson.

Więcej informacji oraz możliwość rezerwacji biletów na stronie: https://wystawavangogh.pl/

 

TERMIN:

29.10-2021 -14.01.2022

Rezerwacja i zakup biletów na stronie Organizatora

 

LOKALIZACJA I ADRES:

EXPO XXI

Ignacego Prądzyńskiego 12/14

01-222 Warszawa-

Udostępnij
Tweetnij

Pobierz jako

Ilustracje

Epson Europe B.V. Sp. z o.o. Oddział w Polsce

Epson - olimpijskie początki

Dzieje tej firmy uczą, że na długofalowy sukces składa się kilka warunków. Oprócz ciężkiej pracy niezbędna jest też odwaga do podejmowania ryzyka. Dziś znamy Epson na podium lidera produkcji drukarek i projektorów, ale do tego miejsca wiodła długa droga. W 1964 roku podczas sportowych zmagań lekkoatletów z całego świata Epson mierzył czasy sportowców pierwszym kwarcowym stoperem i automatycznie je drukował. W 1969 roku przedstawił światu pierwszy zegarek kwarcowy, a w 1989 – pierwszy kolorowy projektor LCD. Inżynierom  Epson zawdzięczamy też powstanie prekursora miniaturowych komputerów,  wizjer cyfrowy w aparatach i pierwszego latającego robota.

 

Projekcja czy druk – przede wszystkim wierny obraz

Sprzętem, w produkcji którego Epson przoduje, od lat pozostają projektory oraz drukarki atramentowe. Projektory Epsona dzięki zastosowanej technologii 3LCD  generują obraz, który zapewnia przyjazne dla wzroku światło oraz wysoką jasność i nasycone barwy. Dlatego, doceniając jakość projekcji, w ślepych testach klienci uznają ten sprzęt za najlepszy w 95% przypadków.

O klasie drukarek z niebieskim logo świadczy fakt, że to właśnie Epson jako pierwsza atramentówka na świecie poleciała w kosmos.  Pozycję lidera na tym rynku firma zawdzięcza  innowacjom kierowanych dla różnych grup odbiorców – od kieszonkowych drukarek hi-tech, poprzez rozwiązania dla domu i biznesu, aż po wielkonakładowe maszyny przemysłowe. Hitem dla użytkowników indywidualnych i małych firm są urządzenia  EcoTank (z systemem stałego zasilania w atrament) godzące wysoką jakość wydruku z niskimi kosztami eksploatacji. Biznes z kolei docenia wielofunkcyjne RIPS mogące wydrukować aż 75 tys. stron na jednym zestawie tuszów.

 

Sekret powodzenia? Badania i rozwój zamiast cięć

Firma istnieje od 1942 roku, pozycję lidera w świecie nowych technologii utrzymuje już od półwiecza. Nie byłoby to możliwe bez inwestycji w badania. Ta strategia sprawdza się doskonale i sprowadza się do ciągłego rozwoju i inwestycji zamiast redukcji zatrudnienia czy optymalizacji kosztów poprzez redukcję R&D. O rezultacie świadczy liczba niemal 14 patentów jakie wychodzą z laboratoriów firmy... każdego dnia, co daje ponad 5 tys. innowacji rocznie!