Poniedziałek 1 Sierpnia 2022

Kolejny raz Octopus Film Festival z profesjonalnymi projektorami Epson.

W ciągu pięciu dni, od 2 do 7 sierpnia, odbędzie się w Gdańsku Octopus Film Festival, czyli jeden z najbardziej nietypowych festiwali filmowych w Polsce. To festiwal poświęcony ambitnemu kinu gatunkowemu, dla organizatorów którego kino jest przede wszystkim ekstremalnym doświadczeniem i nieszablonową przygodą. Specjalnością Octopusa są pokazy w niecodziennych miejscach korespondujących z fabułą czy miejscem akcji danego filmu (jak „Top Gun” w hangarze lotniczym czy „The Witch” w lesie). W ramach Konkursu Głównegozaprezentowane zostaną najciekawsze, najlepsze i najbardziej zaskakujące filmy gatunkowe z całego świata, które nie były wcześniej pokazywane w polskich kinach. Po seansach widzowie będą mogli natomiast ocenić obejrzane tytuły i przyznać – po raz trzeci w historii Octopusa – Nagrodę Publiczności festiwalu.

 

Podczas tegorocznej edycji Octopusa po raz pierwszy przyznana zostanie nagroda za całokształt twórczości w kinie gatunkowym – Atramentowa Macka! Jej laureatem będzie główny gość festiwalu, twórca z sześćdziesięcioletnim stażem we włoskim przemyśle filmowym i ulubieniec samego Quentina Tarantina – Enzo G. Castellari! Enzo G. Castellari to absolutna legenda włoskiego kina. Reżyser spaghetti westernów („Keoma” z Franco Nero), poliziotteschi („High Crime”, „Street Law”), macaroni combat („Bohaterowie z piekła”) i filmów postapokaliptycznych („Wojownicy Bronksu) znany z zamiłowania do slow motion i eksperymentalnego montażu. Jego filmy przez całe lata siedemdziesiąte okupowały szczyt włoskiego box office’u. Enzo G. Castellari przyjedzie na Octopusa, by odebrać Atramentową Mackę i spotkać się z polskimi widzami.

 

Już od pierwszej edycji Octopus Film Festival stara się przybliżać widzom najciekawsze polskie filmy wpisujące się w ramy kina gatunkowego. W tym roku rozpoczyna się współpraca z największym świętem polskiego kina, czyli Festiwalem Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. W jej ramach Tomasz Kolankiewicz, Dyrektor artystyczny FPFF, przedstawi autorską selekcję nieoczywistych polskich horrorów z lat osiemdziesiątych, których pokazy wzbogacone zostaną o rozbudowane prelekcje.

 

Od strony technicznej wydarzenie wspierać będziefirma Epson dostarczając po raz kolejny projektory w technologii 3LCD do wyświetlania pokazów filmowych. Za obsługę sprzętu odpowiedzialna będzie natomiast zajmująca się profesjonalnymi systemami audiowizualnymi firma Eurotrend.

 

Wśród urządzeń, które używane będą w trakcie festiwalu, znalazły się najwyższej klasy instalacyjne projektory firmy Epson: lampowy EB-PU2010 oraz laserowe EB-L735U i EB-L720U. Ich olbrzymia moc w połączeniu z najwyższą rozdzielczością gwarantuje realizm wyświetlanych kadrów i uzyskanie jakości znanej z sal kinowych,także w plenerze.Wszystkie modele łączy obecność technologii 3LCD, która sprawia, że natężenie światła białego raz barwnego jest jednakowe — w efekcie obraz jest wyjątkowo jasny, jednocześnie gwarantując nasycone kolory. Z kolei dzięki swoim kompaktowym rozmiarom oraz możliwości łatwej instalacji projektory pozwalają na organizację pokazów w najbardziej nietypowych miejscach, także bez zadaszenia.

Organizatorem Octopus FilmFestival jest dystrybutor kina gatunkowego i artystycznego Velvet Spoon. Wydarzenie jest objęte mecenatem Miasta Gdańsk, Samorządu Województwa Pomorskiego oraz Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Wszystkie szczegóły związane z Octopus Film Festival znaleźć można na stronie organizatora.

Udostępnij
Tweetnij

Pobierz jako

Ilustracje

Epson Europe B.V. Sp. z o.o. Oddział w Polsce

Firma istnieje od 1942 roku, pozycję lidera w świecie nowych technologii utrzymuje już od półwiecza. Nie byłoby to możliwe bez inwestycji w badania. Ta strategia sprawdza się doskonale i sprowadza się do ciągłego rozwoju i inwestycji zamiast redukcji zatrudnienia czy optymalizacji kosztów poprzez redukcję R&D. O rezultacie świadczy liczba niemal 14 patentów, jakie wychodzą z laboratoriów firmy... każdego dnia, co daje ponad 5 tys. innowacji rocznie!