Piątek 16 Września 2022

Kinomural 2022 - jedyna taka noc w roku.

Już 24 września odbędzie się kolejna edycja projektu audiowizualnego - Kinomural. Po raz kolejny projektory Epson sprawią, że  wrocławskie kamienice staną się największą w Polsce galerią video-art.

Kinomural  to unikatowy w skali kraju i świata projekt z pogranicza filmu i sztuk wizualnych – nowe medium powstałe z połączenia sztuki audiowizualnej z tkanką miejską. Od czterech lat, podczas jednego wieczoru, kilkanaście tysięcy widzów podziwia gigantyczną galerię pod gołym niebem. W tym roku ponad 70 artystów i artystek z całego świata zaprezentuje swoje animacje na kamienicach historycznego Przedmieścia Odrzańskiego. Na sześciu tematycznych ścianach zobaczymy kilkadziesiąt dzieł audiowizualnych.

 

Podczas tegorocznej edycji zobaczymy m.in. dzieła artystów z całego świata wybrane przez kuratorów, prace wyłonione w otwartym konkursie na audiowizualną interpretację cytatu z utworu Nicka Cave’a pt. „Fireflies” oraz animacje studentów Katedry Sztuki Mediów ASP Wrocław.

 

Organizatorzy szykują  też dwa pokazy specjalne – kolejną odsłonę Threshold” Tomka Tryzny i Agaty Bartos, czyli przygód na pograniczu dziejących się w świecie, z którego nagle i dramatycznie zniknął kolor oraz projekt specjalny autorstwa Piotra Bartosa, Filipa Zawady i Konrada Imieli z muzyką Toma Waitsa.


Tegoroczna edycja Kinomuralu będzie równocześnie okazją do premierowego zaprezentowania w Polsce najnowszego projektora Epson EB-PU2220B. Jest to jeden z kilku najmniejszych i najlżejszych na świecie modeli instalacyjnych o jasności 20 000 lumenów. Przy większym komforcie obsługi, jaką daje zmniejszenie gabarytów, zachowuje równocześnie wyśrubowane parametry jasności, kontrastu i zapewnianego przez technologię 3LCD nasycenia kolorów. Dodatkowo, praca EB-PU2220B - z racji zmniejszenia poboru mocy i obciążeń związanych z transportem - jest bardziej ekologiczna niż projektorów poprzednich generacji. Z kolei pyłoodporna konstrukcja, certyfikowana standardem IP5x, daje gwarancję niezawodności w otoczeniu powietrza zanieczyszczonego cząstkami stałymi - tak potrzebnej w kontekście działań “artystycznej partyzantki” na wrocławskim podwórku.  W trakcie równoczesnych pokazów na fasadach kilku kamienic nowe urządzenie wspierać będą sprawdzone w najbardziej wymagających instalacjach modele EB-L20000U i EB-L1755U. Ich łączna moc przełoży się na to, że podczas tego wrześniowego wieczoru we Wrocławiu - poza niesamowitym aspektem artystycznym - będziemy świadkami najjaśniejszej projekcji urządzeń Epson w trakcie wszystkich dotychczasowych edycji Kinomurali - powiedział Norbert Gościński, CEE Pre-Sales and Business Development  Manager w Epson.

 

Kinomural 2022 odbędzie się 24 września w godzinach 19:30-22:00 w sześciu lokalizacjach: przy Trzebnickiej 19-21, Jagiellończyka 40, św. Wincentego 39a-41a, Niemcewicza 27 i Niemcewicza 30b oraz Ołbińskiej 16.

 

Wstęp na wszystkie wydarzenia Kinomuralu jest bezpłatny.

 

Szczegółowy harmonogram wydarzenia opublikowany zostanie wkrótce na stronie: www.kinomural.com. Bieżące informacje: www.facebook.com/kinomural i www.instagram.com/kinomurale .

 

Udostępnij
Tweetnij

Pobierz jako

Ilustracje

Epson Europe B.V. Sp. z o.o. Oddział w Polsce

Epson - olimpijskie początki

Dzieje tej firmy uczą, że na długofalowy sukces składa się kilka warunków. Oprócz ciężkiej pracy niezbędna jest też odwaga do podejmowania ryzyka. Dziś znamy Epson na podium lidera produkcji drukarek i projektorów, ale do tego miejsca wiodła długa droga. W 1964 roku podczas sportowych zmagań lekkoatletów z całego świata Epson mierzył czasy sportowców pierwszym kwarcowym stoperem i automatycznie je drukował. W 1969 roku przedstawił światu pierwszy zegarek kwarcowy, a w 1989 – pierwszy kolorowy projektor LCD. Inżynierom  Epson zawdzięczamy też powstanie prekursora miniaturowych komputerów,  wizjer cyfrowy w aparatach i pierwszego latającego robota.

 

Projekcja czy druk – przede wszystkim wierny obraz

Sprzętem, w produkcji którego Epson przoduje, od lat pozostają projektory oraz drukarki atramentowe. Projektory Epsona dzięki zastosowanej technologii 3LCD  generują obraz, który zapewnia przyjazne dla wzroku światło oraz wysoką jasność i nasycone barwy. Dlatego, doceniając jakość projekcji, w ślepych testach klienci uznają ten sprzęt za najlepszy w 95% przypadków.

O klasie drukarek z niebieskim logo świadczy fakt, że to właśnie Epson jako pierwsza atramentówka na świecie poleciała w kosmos.  Pozycję lidera na tym rynku firma zawdzięcza  innowacjom kierowanych dla różnych grup odbiorców – od kieszonkowych drukarek hi-tech, poprzez rozwiązania dla domu i biznesu, aż po wielkonakładowe maszyny przemysłowe. Hitem dla użytkowników indywidualnych i małych firm są urządzenia  EcoTank (z systemem stałego zasilania w atrament) godzące wysoką jakość wydruku z niskimi kosztami eksploatacji. Biznes z kolei docenia wielofunkcyjne RIPS mogące wydrukować aż 75 tys. stron na jednym zestawie tuszów.

 

Sekret powodzenia? Badania i rozwój zamiast cięć

Firma istnieje od 1942 roku, pozycję lidera w świecie nowych technologii utrzymuje już od półwiecza. Nie byłoby to możliwe bez inwestycji w badania. Ta strategia sprawdza się doskonale i sprowadza się do ciągłego rozwoju i inwestycji zamiast redukcji zatrudnienia czy optymalizacji kosztów poprzez redukcję R&D. O rezultacie świadczy liczba niemal 14 patentów jakie wychodzą z laboratoriów firmy... każdego dnia, co daje ponad 5 tys. innowacji rocznie!