Czwartek 16 Września 2021

Epson na Kinomural 2021: najjaśniejszy projektor 3LCD na świecie wyświetli video-art na ścianach kamienic Wrocławia.

Już 25 września b.r. odbędzie się kolejna edycja projektu audiowizualnego - Kinomural. Po raz kolejny Epson, wspiera to przedsięwzięcie jako partner technologiczny, dostarczając projektory, które będą oświetlać kamienice wrocławskiego Nadodrza, służące za olbrzymie ekrany. Jednym z nich będzie Epson EB-L30000U, czyli najjaśniejszy projektor 3LCD o wyjątkowej mocy 30 tys. lumenów, który w Polsce zaświeci po raz pierwszy.

Kinomural to unikatowy w skali kraju i świata projekt z pogranicza filmu i sztuk wizualnych tworzący nową jakość powstałą z połączenia sztuki audiowizualnej z tkanką miejską. Za jego sprawą już po raz trzeci Wrocław zamieni się w miasto animowanych murali.

Podczas 3. edycji Kinomuralu na 5 ścianach wrocławskich kamienic podziwiać będziemy 90 wielkoformatowych projekcji autorstwa ponad 50 artystów audiowizualnych z kraju i zagranicy. Poza instalacjami adresowanymi do dorosłych, w programie znalazły się też kinomurale dla najmłodszych.

Wydarzeniem specjalnym będzie projekt manufaktury kinoMANUAL i Beaty Rojek, a jedna ze ścian zamieni się w wielki skaner, który odczyta wiersz Tadeusza Różewicza. W programie tegorocznej edycji znajdą się także dedykowane prace 15 młodych twórców będące owocem wielomiesięcznej współpracy Kinomuralu z Akademią Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Widzowie zobaczą także premierę projektu „THR – przygody na pograniczu” autorstwa Tomka Tryzny i Agaty Bartos oraz cykl animacji dla dzieci - „Dobranocka”. Gigantyczne obrazy z animacjami wyświetlanymi na XIX wiecznych kamienicach będzie można oglądać w sobotę 25 września b.r. na Nadodrzu, od 19:30 do 22:00. Wstęp wolny.

Podobnie jak w 2020, Epson został partnerem tegorocznej edycji. Ruchome murale będą w tym roku wyświetlane m.in. przy użyciu najjaśniejszego na polskim rynku projektora 3LCD o mocy 30 000 lumenów, czyli Epson EB-L30000U. Oprócz niego za wyświetlanie efektownych wizualizacji na gigantycznych ekranach, którymi są ściany kamienic, odpowiadać będzie m.in. model EB-L20000U. Oba modele to urządzenia klasy instalacyjnej z laserowym źródłem światła, które zapewnia obraz w rozdzielczości Full HD WUXGA z podbiciem obrazu do 4K, o jasności odpowiednio 30 000 i 20 000 lumenów. Warto podkreślić, że technologia 3LCD (w którą wyposażone są wszystkie projektory japońskiego producenta) zapewnia jednakowe natężenie światła białego oraz barwnego, co jest szczególnie ważne, m.in. do zachowania najwyższych parametrów obrazu, w przypadku wymagającej projekcji organizowanej pod gołym niebem.

"W Epson cieszymy się, mogąc wspierać inicjatywy artystyczne oparte na nowych technologiach, które odkrywają nowatorskie, odważne zastosowania naszych urządzeń. Doskonałym przykładem nieszablonowych, a zarazem dostępnych dla szerokiej publiczności działań artystycznych jest wrocławski festiwal Kinomural, z którym jesteśmy związani od lat. Dostarczając na jego potrzeby projektory mamy świadomość, że jesteśmy częścią bardzo ambitnego projektu, który wymaga bezkompromisowych rozwiązań. Najlepszym tego przykładem jest zapewnienie najjaśniejszego na świecie projektora 3LCD EB-L30000U o mocy 30 tys. lumenów, Będzie to pierwsza w Polsce okazja do obejrzenia w działaniu tego flagowego modelu, któremu towarzyszyć będą dwa urządzenia EB-L20000U i EB-L1505U. Ich ogromna jasność zapewni widzom niesamowite wrażenia podczas cieszenia się wyświetlanymi na ścianach kamienic animacjami. Technologia 3LCD, na której oparte są wszystkie projektory z logo Epson, zapewnia wyjątkową jasność przy zachowaniu pełnej głębi barw i nasycenia wyświetlanego obrazu" - powiedział Norbert Gościński, Account Manager Professional Displays w Epson.

"Od zeszłorocznej edycji partnerem technologicznym Kinomuralu jest Epson, dzięki któremu widzowie będą mogli podziwiać doskonałą jasność, kontrast i żywe kolory obrazów prezentowanych na ścianach Nadodrza"– powiedziała Marianna Wasik, producent wykonawcza przedsięwzięcia. W roku 2020 ruchome murale obejrzało prawie 15 tysięcy widzów. 

Kinomural odbędzie się pod Patronatem Honorowym Prezydenta Wrocławia. Szczegółowy harmonogram wydarzenia znaleźć można na stronie: www.kinomural.com. Bieżące informacje na profilach w mediach społecznościowych: www.facebook.com/kinomural i www.instagram.com/kinomurale.

Udostępnij
Tweetnij

Pobierz jako

Ilustracje

Multimedia

zobacz opis
odtwórz
zobacz na YouTube
Epson Europe B.V. Sp. z o.o. Oddział w Polsce

Epson - olimpijskie początki

Dzieje tej firmy uczą, że na długofalowy sukces składa się kilka warunków. Oprócz ciężkiej pracy niezbędna jest też odwaga do podejmowania ryzyka. Dziś znamy Epson na podium lidera produkcji drukarek i projektorów, ale do tego miejsca wiodła długa droga. W 1964 roku podczas sportowych zmagań lekkoatletów z całego świata Epson mierzył czasy sportowców pierwszym kwarcowym stoperem i automatycznie je drukował. W 1969 roku przedstawił światu pierwszy zegarek kwarcowy, a w 1989 – pierwszy kolorowy projektor LCD. Inżynierom  Epson zawdzięczamy też powstanie prekursora miniaturowych komputerów,  wizjer cyfrowy w aparatach i pierwszego latającego robota.

 

Projekcja czy druk – przede wszystkim wierny obraz

Sprzętem, w produkcji którego Epson przoduje, od lat pozostają projektory oraz drukarki atramentowe. Projektory Epsona dzięki zastosowanej technologii 3LCD  generują obraz, który zapewnia przyjazne dla wzroku światło oraz wysoką jasność i nasycone barwy. Dlatego, doceniając jakość projekcji, w ślepych testach klienci uznają ten sprzęt za najlepszy w 95% przypadków.

O klasie drukarek z niebieskim logo świadczy fakt, że to właśnie Epson jako pierwsza atramentówka na świecie poleciała w kosmos.  Pozycję lidera na tym rynku firma zawdzięcza  innowacjom kierowanych dla różnych grup odbiorców – od kieszonkowych drukarek hi-tech, poprzez rozwiązania dla domu i biznesu, aż po wielkonakładowe maszyny przemysłowe. Hitem dla użytkowników indywidualnych i małych firm są urządzenia  EcoTank (z systemem stałego zasilania w atrament) godzące wysoką jakość wydruku z niskimi kosztami eksploatacji. Biznes z kolei docenia wielofunkcyjne RIPS mogące wydrukować aż 75 tys. stron na jednym zestawie tuszów.

 

Sekret powodzenia? Badania i rozwój zamiast cięć

Firma istnieje od 1942 roku, pozycję lidera w świecie nowych technologii utrzymuje już od półwiecza. Nie byłoby to możliwe bez inwestycji w badania. Ta strategia sprawdza się doskonale i sprowadza się do ciągłego rozwoju i inwestycji zamiast redukcji zatrudnienia czy optymalizacji kosztów poprzez redukcję R&D. O rezultacie świadczy liczba niemal 14 patentów jakie wychodzą z laboratoriów firmy... każdego dnia, co daje ponad 5 tys. innowacji rocznie!