Piątek 26 Listopada 2021

Firma Epson przedstawia nowy zestaw typu "All-in-one" dla inteligentnych okularów Moverio BT-35E

Nowe rozwiązanie jest idealnym wsparciem dla zespołów zdalnej pomocy technicznej.

Epson udostępnił nowy zestaw zaprojektowany w celu umożliwienia korzystania z programów wykorzystujących rozszerzoną rzeczywistość w łatwiejszy i bardziej intuicyjny sposób. Zestaw zawiera okulary rozszerzonej rzeczywistości Epson Moverio BT-35E, inteligentny kontroler (BO-IC400) i uniwersalny pokrowiec (BO-CH400). To rozwiązanie pozwoli jeszcze lepiej i łatwiej korzystać z szeregu aplikacji i programów wykorzystywanych przy zdalnym prowadzeniu szkoleń technicznych, prezentacji sprzedażowych czy wsparciu serwisowym.

Nowy kontroler oparty na systemie Android (BO-IC400) jest wyposażony w zintegrowany ekran dotykowy z konfigurowalnymi interfejsami oraz w głośnik i mikrofon. Umożliwia łączność przez Wi-Fi i Bluetooth oraz posiada dwufunkcyjne łącze USB typu C, pamięć z możliwością rozbudowy nawet do 2 TB, a także GPS i czujniki ruchu. Wbudowany aparat ma rozdzielczość 13MP i jest wyposażony w autofokus i lampę doświetlającą. Bateria pozwala na 4 godziny ciągłej pracy.

„Nowy zestaw, zawierający okulary AR od Epson wykorzystuje wiele zaawansowanych rozwiązań, które wspierają nowoczesne aplikacje i programy i będą przydatne w wielu branżach przy różnych zastosowaniach, takich jak pomoc zdalna czy szkolenia techniczne prowadzone na odległość. Specjalnie zaprojektowany kontroler zapewnia dostęp do szerokiej gamy wspieranych aplikacji, ma też ulepszony interfejs użytkownika i usprawnione funkje łączności. Połączenie nowoczesnych produktów Epson wykorzystujących najnowszą technologię i certyfikowanych rozwiązań oprogramowania partnerskiego, pozwoli użytkownikom na efektywną pracę, co zapewni znaczący wzrost wydajności pracy” - powiedział Jakub Łapiński, Account Manager VI w Epson.

Sercem najnowszych okularów Epson Moverio BT-35E jest wyświetlacz HD o rozdzielczości 720p, oferujący wyraźne obrazy i żywe, nasycone kolory. Okulary mogą również wyświetlać obrazy 3D i mają wbudowaną kamerę 5MP w zestawie słuchawkowym, która uzupełnia kamerę 13MP wbudowaną w kontroler. Pozwala to użytkownikom na wybranie najwygodniejszego w danym momencie źródła obrazu, przy jednoczesnym zachowaniu przekazu w rozdzielczości HD.  Szczególnie sprawdza się to podczas pracy w ciasnych przestrzeniach, przy oglądaniu drobnych detali czy pracy w gorzej oświetlonych miejscach.

Oprogramowanie wspierające pomoc zdalną, zaprojektowane dla inteligentnych okularów Moverio, pozwala sprawnie przekazywać informacje pomiędzy pracownikami w terenie i ekspertami znajdującymi się w innej lokalizacji. Informacje i instrukcje można przekazywać za pomocą obrazu i głosu, co pozwala szybko i sprawnie rozwiązywać problemy. Niezależnie od tego, czy zadanie dotyczny wsparcia serwisu, inżynierów produkcji, czy nadzoru nad zdalną kontrolą jakości - wysokiej klasy kamera Moverio gwarantuje przesyłanie szczegółowych obrazów, do których można dodawać notatki, wyświetlające się w czasie rzeczywistym w polu widzenia użytkownika. Można również wyświetlać dokumenty i instrukcje przesyłane np. z biura czy centrali.

Inteligentnych okularów używa obecnie wiele firm z różnych sektorów przemysłu: pomagają one zwiększać wydajność, skracać przestoje sprzętu przy awariach i ułatwiają prace serwisowe. Nowy pakiet proponowany przez Epson został zaprojektowany tak, aby teraz było to jeszcze prostsze.

Moverio zmniejszają również negatywny wpływ na środowisko i pozwalają użytkownikom na bardziej zrównoważone prowadzenie biznesu. Korzystanie z takich rozwiązań jak okulary od Epsona znacznie zmniejsza ślad węglowy, związany z dalekimi podróżami ekspertów w celu zapewnienia pomocy, napraw sprzętu lub przeprowadzania szkoleń technicznych.

Klienci mogą samodzielnie wybrać rozwiązanie, które będzie dla nich najbardziej odpowiednie. Moverio BT-35E są nadal dostępne jako samodzielny produkt dla klientów, którzy chcą korzystać ze smartfonów z systemem Android lub komputerów z systemem Windows. 

Nowy zestaw z okularami Moverio BT-35E jest już dostępny.

Tagi: Moverio | AR | Epson | BT-35E
Udostępnij
Tweetnij

Pobierz jako

Ilustracje

Epson Europe B.V. Sp. z o.o. Oddział w Polsce

Epson - olimpijskie początki

Dzieje tej firmy uczą, że na długofalowy sukces składa się kilka warunków. Oprócz ciężkiej pracy niezbędna jest też odwaga do podejmowania ryzyka. Dziś znamy Epson na podium lidera produkcji drukarek i projektorów, ale do tego miejsca wiodła długa droga. W 1964 roku podczas sportowych zmagań lekkoatletów z całego świata Epson mierzył czasy sportowców pierwszym kwarcowym stoperem i automatycznie je drukował. W 1969 roku przedstawił światu pierwszy zegarek kwarcowy, a w 1989 – pierwszy kolorowy projektor LCD. Inżynierom  Epson zawdzięczamy też powstanie prekursora miniaturowych komputerów,  wizjer cyfrowy w aparatach i pierwszego latającego robota.

 

Projekcja czy druk – przede wszystkim wierny obraz

Sprzętem, w produkcji którego Epson przoduje, od lat pozostają projektory oraz drukarki atramentowe. Projektory Epsona dzięki zastosowanej technologii 3LCD  generują obraz, który zapewnia przyjazne dla wzroku światło oraz wysoką jasność i nasycone barwy. Dlatego, doceniając jakość projekcji, w ślepych testach klienci uznają ten sprzęt za najlepszy w 95% przypadków.

O klasie drukarek z niebieskim logo świadczy fakt, że to właśnie Epson jako pierwsza atramentówka na świecie poleciała w kosmos.  Pozycję lidera na tym rynku firma zawdzięcza  innowacjom kierowanych dla różnych grup odbiorców – od kieszonkowych drukarek hi-tech, poprzez rozwiązania dla domu i biznesu, aż po wielkonakładowe maszyny przemysłowe. Hitem dla użytkowników indywidualnych i małych firm są urządzenia  EcoTank (z systemem stałego zasilania w atrament) godzące wysoką jakość wydruku z niskimi kosztami eksploatacji. Biznes z kolei docenia wielofunkcyjne RIPS mogące wydrukować aż 75 tys. stron na jednym zestawie tuszów.

 

Sekret powodzenia? Badania i rozwój zamiast cięć

Firma istnieje od 1942 roku, pozycję lidera w świecie nowych technologii utrzymuje już od półwiecza. Nie byłoby to możliwe bez inwestycji w badania. Ta strategia sprawdza się doskonale i sprowadza się do ciągłego rozwoju i inwestycji zamiast redukcji zatrudnienia czy optymalizacji kosztów poprzez redukcję R&D. O rezultacie świadczy liczba niemal 14 patentów jakie wychodzą z laboratoriów firmy... każdego dnia, co daje ponad 5 tys. innowacji rocznie!