Czwartek 18 Listopada 2021

Firma Epson drugi rok z rzędu otrzymuje platynowy status EcoVadis w kategorii zrównoważonego rozwoju

W rankingu prowadzonym przez francuską organizację EcoVadis, po raz drugi z rzędu firma Epson zdobyła platynową ocenę w dziedzinie zrównoważonego rozwoju. Status platynowy, który ustanowiono w 2020 roku, oznacza, że Epson należy do 1% najlepszych firm w branży. Przez trzy wcześniejsze lata Epson otrzymywał status złoty.

Platynowe wyróżnienie przyznano w uznaniu międzynarodowych inicjatyw Epson na rzecz zrównoważonego rozwoju. W czterech obszarach ocenianych przez EcoVadis, Epson uzyskał wysokie noty za ochronę środowiska, zrównoważone zakupy, ochronę praw człowieka i pracowników oraz w dziedzinie etyki biznesu, plasując się wśród 1% najwyżej ocenionych firm z branży.

"W centrum wizji marki Epson i naszej strategii biznesowej umieściliśmy kwestie społeczne i związane z odpowiedzialnym gospodarowaniem zasobami. Otrzymanie, rok po roku roku, platynowego statusu to dla nas ogromny zaszczyt. Przyjmując program Ekologicznej Wizji (ang.: Environmental Vision) wyznaczyliśmy sobie ambitne cele do 2050 roku: zlikwidowania emisji CO2 i całkowitej rezygnacji z paliw i surowców kopalnychw ramach naszej działalności. Wdrażamy też rozwiązania, takie jak certyfikacja RBA 2 w naszych kluczowych zakładach produkcyjnych, które zapewniają optymalizację i społeczną odpowiedzialność biznesu w ramach łańcucha dostaw. Jestem przekonany, że platynowe wyróżnienie daje naszym klientom pewność, iż Epson to firma zasługująca na ich zaufanie, zdeterminowana w osiąganiu celów zrównoważonego rozwoju i biorąca odpowiedzialność za swoje działania" - skomentował Prezes Epson Yasunori Ogawa.

EcoVadis prowadzi niezależny, wiarygodny i powszechnie dostępny serwis służący do oceniania ponad 75 000 grup i firm z całego świata za pomocą kryteriów z obszaru zrównoważonego rozwoju, opartych na standardach wypracowanych przez tysiące niezależnych źródeł, takich jak organizacje pozarządowe, związki zawodowe, organizacje międzynarodowe, samorządy i audytorów.

Koncentrując się na szukaniu rozwiązań palących problemów społecznych, Epson zidentyfikował cztery konkretne cele, w tym “osiągnięcie zrównoważonego rozwoju w gospodarce o obiegu zamkniętym”, czy “przesuwanie granic w branży technologicznej”. Celem firmy jest dostarczanie produktów i usług, które przyczyniają się do osiągnięcia zrównoważonego rozwoju, oferując nowe możliwości korzystającym z nich społecznościom. Dzięki swoim wydajnym, kompaktowym i precyzyjnym technologiom Epson wdraża innowacje w takich obszarach jak przyjazny środowisku i wydajny druk atramentowy. Misją Epson jest rozwiązywanie istotnych kwestii społecznych i osiągnięcie określonych przez ONZ Celów Zrównoważonego Rozwoju.

Dążąc do osiągnięcia równowagi społecznej i biznesowej, Epson publikuje szczegółowe informacje na temat swoich projektów z zakresu ekologii, inicjatyw społecznych  i innych działań w sprawozdaniach „Integrated Report” i „Sustainability Report”. Informacje można też znaleźć na firmowej stronie internetowej, w sekcji dotyczącej zrównoważonego rozwoju.

 

1 Nieodnawialne zasoby energii i surowców, takie jak ropa naftowa, czy metale.
2 Responsible Business Alliance

Udostępnij
Tweetnij

Pobierz jako

Ilustracje

Multimedia

odtwórz
pobierz
Epson Europe B.V. Sp. z o.o. Oddział w Polsce

Epson - olimpijskie początki

Dzieje tej firmy uczą, że na długofalowy sukces składa się kilka warunków. Oprócz ciężkiej pracy niezbędna jest też odwaga do podejmowania ryzyka. Dziś znamy Epson na podium lidera produkcji drukarek i projektorów, ale do tego miejsca wiodła długa droga. W 1964 roku podczas sportowych zmagań lekkoatletów z całego świata Epson mierzył czasy sportowców pierwszym kwarcowym stoperem i automatycznie je drukował. W 1969 roku przedstawił światu pierwszy zegarek kwarcowy, a w 1989 – pierwszy kolorowy projektor LCD. Inżynierom  Epson zawdzięczamy też powstanie prekursora miniaturowych komputerów,  wizjer cyfrowy w aparatach i pierwszego latającego robota.

 

Projekcja czy druk – przede wszystkim wierny obraz

Sprzętem, w produkcji którego Epson przoduje, od lat pozostają projektory oraz drukarki atramentowe. Projektory Epsona dzięki zastosowanej technologii 3LCD  generują obraz, który zapewnia przyjazne dla wzroku światło oraz wysoką jasność i nasycone barwy. Dlatego, doceniając jakość projekcji, w ślepych testach klienci uznają ten sprzęt za najlepszy w 95% przypadków.

O klasie drukarek z niebieskim logo świadczy fakt, że to właśnie Epson jako pierwsza atramentówka na świecie poleciała w kosmos.  Pozycję lidera na tym rynku firma zawdzięcza  innowacjom kierowanych dla różnych grup odbiorców – od kieszonkowych drukarek hi-tech, poprzez rozwiązania dla domu i biznesu, aż po wielkonakładowe maszyny przemysłowe. Hitem dla użytkowników indywidualnych i małych firm są urządzenia  EcoTank (z systemem stałego zasilania w atrament) godzące wysoką jakość wydruku z niskimi kosztami eksploatacji. Biznes z kolei docenia wielofunkcyjne RIPS mogące wydrukować aż 75 tys. stron na jednym zestawie tuszów.

 

Sekret powodzenia? Badania i rozwój zamiast cięć

Firma istnieje od 1942 roku, pozycję lidera w świecie nowych technologii utrzymuje już od półwiecza. Nie byłoby to możliwe bez inwestycji w badania. Ta strategia sprawdza się doskonale i sprowadza się do ciągłego rozwoju i inwestycji zamiast redukcji zatrudnienia czy optymalizacji kosztów poprzez redukcję R&D. O rezultacie świadczy liczba niemal 14 patentów jakie wychodzą z laboratoriów firmy... każdego dnia, co daje ponad 5 tys. innowacji rocznie!