Czwartek 16 Września 2021

Epson wyprzedza Canona w rankingu producentów drukarek i zajmuje 2-gą pozycję

 

Wg badań firmy IDC w II kw. 2021 r. światowe dostawy drukarek i MFP zwiększyły się czwarty kwartał z rzędu, tym razem o 13,4 proc. r./r., do 22,9 mln szt. Wartość sprzedaży dla całej branży urosła aż o 31,2 proc. do 10,2 mld dol. To, według analityków, sygnalizuje powrót do biur. W dalszym ciągu wzrost generuje przede wszystkim zwiększony popyt na urządzenia szczególnie przydatne przy pracy w systemie home office i nauce zdalnej.

 

W porównaniu z ubiegłym rokiem Epson wyprzedził Canona wśród największych producentów drukarek i zajął drugie miejsce w światowym rankingu (podobnie jak miało to miejsce w I kwartale bieżącego roku) zwiększając dostawy o blisko 60 proc. r./r. w II kw. bieżącego roku.

 

Na uwagę zasługuje fakt, że Epson osiągnął ten rezultat w oparciu o urządzenia drukujące w technologii atramentowej. Te dane potwierdzają coraz szybsze przestawianie się odbiorców, nie tylko domowych, ale również biznesowych na tę nowoczesną, oszczędną i ekologiczną technologię, na której rozwoju i sprzedaży koncentruje się firma Epson.

Czas pandemii potwierdził fakt, że drukarka jest wciąż niezbędnym wyposażeniem każdego biura, zarówno tego w domu, przy pracy zdalnej, jak i tego rozumianego bardziej tradycyjnie. Zmiana w systemie pracy, jaką obserwujemy w czasie ostatnich kilkunastu miesięcy, zwiększyła zapotrzebowanie na małe i średnie rozwiązania biznesowe.

 

"Jak wiadomo największym wyzwaniem ostatniego roku były zaburzone łańcuchy dostaw. Problem ten dotknął nie tylko firmy związane z IT i nowoczesnymi technologiami, ale całą światową gospodarkę. Najnowsze dane IDC wskazują, że Epson poradził sobie bardzo dobrze z tymi problemami.  Wszystko wskazuje na to, że w najbliższych miesiącach sytuacja będzie ulegała poprawie a dostępność produktów powinna być na wystarczającym poziomie" - mówi Krzysztof Modrzewski, National Sales Manager Poland w Epson.

 

 

Najwięksi producenci drukarek i MFP na świecie w II kw. 2021 r.

 

 Producent

Dostawy w II kw. 2021 r. (mln szt.)

Udział w rynku w II kw. 2021 r.

Dostawy w II kw. 2020 r. (mln szt.)

Udział w rynku w II kw. 2020 r.

Wzrost rok do roku

           

HP

9,074

39,7%

8,125

40,3%

+11,7%

Epson

4,873

21,3%

3,102

15,4%

+57,1%

Canon

4,015

17,5%

4,267

21,1%

-5,9%

Brother

1,781

7,8%

1,872

9,3%

-4,9%

Lenovo

0,399

1,7%

0,486

2,4%

-17,9%

Inni

2,737

12,0%

2,324

11,5%

+17,8%

W sumie

22,879

100,0%

20,176

100,0%

+13,4%

Źródło: IDC

 

Udostępnij
Tweetnij

Pobierz jako

Ilustracje

Epson Europe B.V. Sp. z o.o. Oddział w Polsce

Epson - olimpijskie początki

Dzieje tej firmy uczą, że na długofalowy sukces składa się kilka warunków. Oprócz ciężkiej pracy niezbędna jest też odwaga do podejmowania ryzyka. Dziś znamy Epson na podium lidera produkcji drukarek i projektorów, ale do tego miejsca wiodła długa droga. W 1964 roku podczas sportowych zmagań lekkoatletów z całego świata Epson mierzył czasy sportowców pierwszym kwarcowym stoperem i automatycznie je drukował. W 1969 roku przedstawił światu pierwszy zegarek kwarcowy, a w 1989 – pierwszy kolorowy projektor LCD. Inżynierom  Epson zawdzięczamy też powstanie prekursora miniaturowych komputerów,  wizjer cyfrowy w aparatach i pierwszego latającego robota.

 

Projekcja czy druk – przede wszystkim wierny obraz

Sprzętem, w produkcji którego Epson przoduje, od lat pozostają projektory oraz drukarki atramentowe. Projektory Epsona dzięki zastosowanej technologii 3LCD  generują obraz, który zapewnia przyjazne dla wzroku światło oraz wysoką jasność i nasycone barwy. Dlatego, doceniając jakość projekcji, w ślepych testach klienci uznają ten sprzęt za najlepszy w 95% przypadków.

O klasie drukarek z niebieskim logo świadczy fakt, że to właśnie Epson jako pierwsza atramentówka na świecie poleciała w kosmos.  Pozycję lidera na tym rynku firma zawdzięcza  innowacjom kierowanych dla różnych grup odbiorców – od kieszonkowych drukarek hi-tech, poprzez rozwiązania dla domu i biznesu, aż po wielkonakładowe maszyny przemysłowe. Hitem dla użytkowników indywidualnych i małych firm są urządzenia  EcoTank (z systemem stałego zasilania w atrament) godzące wysoką jakość wydruku z niskimi kosztami eksploatacji. Biznes z kolei docenia wielofunkcyjne RIPS mogące wydrukować aż 75 tys. stron na jednym zestawie tuszów.

 

Sekret powodzenia? Badania i rozwój zamiast cięć

Firma istnieje od 1942 roku, pozycję lidera w świecie nowych technologii utrzymuje już od półwiecza. Nie byłoby to możliwe bez inwestycji w badania. Ta strategia sprawdza się doskonale i sprowadza się do ciągłego rozwoju i inwestycji zamiast redukcji zatrudnienia czy optymalizacji kosztów poprzez redukcję R&D. O rezultacie świadczy liczba niemal 14 patentów jakie wychodzą z laboratoriów firmy... każdego dnia, co daje ponad 5 tys. innowacji rocznie!