Wtorek 28 Czerwca 2022

Epson wspiera KATO Urban Corner - inicjatywę będącą częścią Światowego Forum Miejskiego 2022

Projektory 3LCD od Epson wspierają warsztaty, wykłady i projekcje filmowe w unikalnej przestrzeni edukacyjno-wystawowej. 

W poniedziałek 27.06.2022 w Katowicach pod egidą ONZ rozpoczęło się 11. Światowe Forum Miejskie (WUF11). To organizowana co dwa lata, najważniejsza i największa na świecie konferencja poświęcona tworzeniu i realizacji polityk miejskich. 

W obliczu niepowstrzymanego powstawania i rozrastania się wielomilionowych metropolii i stałego trendu migracji ze wsi do miast, kluczowym wyzwaniem jest zachowanie zrównoważonego funkcjonowania człowieka i środowiska naturalnego. Właśnie ekologii w mieście, w kontekście 17 celów SDG ONZ poświęcony jest KATO Urban Corner – wyjątkowe miejsce spotkań i przestrzeń do realizacji warsztatów, otwarte dla mieszkańców i gości Katowic do końca września. 

Przychodząc tu można zobaczyć interaktywną wystawę o Celach Zrównoważonego Rozwoju, zagrać w gry online oraz wziąć udział w licznych wydarzeniach. W ramach ekspozycji, goście zapoznają się z 17 Celami Zrównoważonego Rozwoju na przykładzie ich funkcjonowania w przestrzeni Katowic, a następnie dowiadują się, jak można i warto realizować je także w skali osobistej podczas codziennego funkcjonowania.  

Jak mówi Małgosia Żmijska z realizującego projekt zespołu Mamy Projekt: “Chcemy, aby KATO Urban Corner było otwarte na budowanie relacji i zdobywanie wiedzy się poprzez doświadczanie. Razem z Partnerami i ekspertami w dziedzinie zrównoważonego rozwoju zaplanowaliśmy w jego trakcie ponad 50 ciekawych wydarzeń, w tym spotkania m.in. z Aretą Szpurą czy Filipem Springerem oraz szereg bezpłatnych warsztatów, gry miejskie i projekcje filmów. 

Partnerem przedsięwzięcia została firma Epson - udostępniając na użytek imprezy swoje projektory. W sali głównej pracuje laserowy model instalacyjny Epson EB-L400U, dzięki technologii 3LCD zapewniając doskonałą widoczność filmów i prezentacji, także w ciągu dnia. Z kolei jako wsparcie zajęć w Sali warsztatowej sprawdza się interaktywny projektor ultrakrótkiego rzutu – EB-536Wi. Pozwala on na pracę indywidualną czy grupową bezpośrednio na wyświetlanym obrazie, z możliwością zachowania lub wydruku jej efektów. 

W Epson zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne są Cele Zrównoważonego Rozwoju. Traktujemy je serio - jako jedyna firma z branży działamy we wszystkich 17 obszarach wyznaczonych przez ONZ. Jednak poza samodzielnym działaniem, doceniamy też popularyzowanie tych wartości, tak by przekaz dotarł do jak największej ilości osób - w szczególności młodych. Dlatego z radością i bez wahania zaangażowaliśmy się we wsparcie KATO Urban Corner” - powiedziała Ewa Pytlak - Marketing Coordinator Epson Polska. 

KATO Urban Corner mieści się na rogu ul. Pocztowej i Młyńskiej. W czasie trwania konferencji World Urban Forum 11 (26-30 czerwca) jest otwarte w godz. 12.00 – 20:00. Następnie, do końca września 2022, od środy do piątku 14:00 – 19:00, sobota-niedziela 11:00 – 16:00.

Kalendarium i opis wydarzeń w przestrzeni dostępne są na stronie internetowej www.katourbancorner.pl. Wstęp na wystawę i wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. 

Tagi: Epson | 3LCD | SDG | CLO | Projektory
Udostępnij
Tweetnij

Pobierz jako

Ilustracje

Epson Europe B.V. Sp. z o.o. Oddział w Polsce

Epson - olimpijskie początki

Dzieje tej firmy uczą, że na długofalowy sukces składa się kilka warunków. Oprócz ciężkiej pracy niezbędna jest też odwaga do podejmowania ryzyka. Dziś znamy Epson na podium lidera produkcji drukarek i projektorów, ale do tego miejsca wiodła długa droga. W 1964 roku podczas sportowych zmagań lekkoatletów z całego świata Epson mierzył czasy sportowców pierwszym kwarcowym stoperem i automatycznie je drukował. W 1969 roku przedstawił światu pierwszy zegarek kwarcowy, a w 1989 – pierwszy kolorowy projektor LCD. Inżynierom  Epson zawdzięczamy też powstanie prekursora miniaturowych komputerów,  wizjer cyfrowy w aparatach i pierwszego latającego robota.

 

Projekcja czy druk – przede wszystkim wierny obraz

Sprzętem, w produkcji którego Epson przoduje, od lat pozostają projektory oraz drukarki atramentowe. Projektory Epsona dzięki zastosowanej technologii 3LCD  generują obraz, który zapewnia przyjazne dla wzroku światło oraz wysoką jasność i nasycone barwy. Dlatego, doceniając jakość projekcji, w ślepych testach klienci uznają ten sprzęt za najlepszy w 95% przypadków.

O klasie drukarek z niebieskim logo świadczy fakt, że to właśnie Epson jako pierwsza atramentówka na świecie poleciała w kosmos.  Pozycję lidera na tym rynku firma zawdzięcza  innowacjom kierowanych dla różnych grup odbiorców – od kieszonkowych drukarek hi-tech, poprzez rozwiązania dla domu i biznesu, aż po wielkonakładowe maszyny przemysłowe. Hitem dla użytkowników indywidualnych i małych firm są urządzenia  EcoTank (z systemem stałego zasilania w atrament) godzące wysoką jakość wydruku z niskimi kosztami eksploatacji. Biznes z kolei docenia wielofunkcyjne RIPS mogące wydrukować aż 75 tys. stron na jednym zestawie tuszów.

 

Sekret powodzenia? Badania i rozwój zamiast cięć

Firma istnieje od 1942 roku, pozycję lidera w świecie nowych technologii utrzymuje już od półwiecza. Nie byłoby to możliwe bez inwestycji w badania. Ta strategia sprawdza się doskonale i sprowadza się do ciągłego rozwoju i inwestycji zamiast redukcji zatrudnienia czy optymalizacji kosztów poprzez redukcję R&D. O rezultacie świadczy liczba niemal 14 patentów jakie wychodzą z laboratoriów firmy... każdego dnia, co daje ponad 5 tys. innowacji rocznie!