Wtorek 20 Września 2022

Epson wraz z BMW prezentuje projekt wybitnego artysty: przed nami otwarcie wystawy Michela Hansmayera w Nowym Teatrze w Warszawie.

W ramach projektu BMW Art Club prezentowane są wyjątkowe przedsięwzięcia artystyczne. Bohaterem tegorocznej edycji jest Michael Hansmeyer, który na specjalne zamówienie BMW przygotowuje monumentalną 360-stopniową projekcję multimedialną oraz architektoniczną rzeźbę zaprojektowaną przy użyciu sztucznej inteligencji, która będzie kontrapunktem pracy wideo. Jego wystawa „Digital Grotesque” otworzy się w Nowym Teatrze 6 października. Partnerem technologicznym jest firma Epson, która udostępnia laserowe projektory 3LCD wykorzystywane podczas ekspozycji. Za prezentację video-artu odpowiadać będzie model Epson EB-PU1008B zapewniający doskonały, wyrazisty obraz w rozdzielczości WUXGA z 4K, w niemal każdych warunkach oświetleniowych.

 

Olbrzymia moc projektorów w połączeniu z najwyższą rozdzielczością gwarantuje wyjątkową jakość wyświetlanych obrazów i uzyskanie niesamowitych wrażeń wizualnych, zgodnych z zamierzeniami artysty.

 

Wszystkie modele  projektorów Epson łączy obecność technologii 3LCD, która sprawia, że natężenie światła białego oraz barwnego jest jednakowe — w efekcie obraz jest wyjątkowo jasny, jednocześnie gwarantując nasycone kolory. Z kolei dzięki swoim kompaktowym rozmiarom oraz możliwości łatwej instalacji projektory pozwalają na organizacje pokazów w najbardziej nietypowych miejscach. Dodatkowym atutem projektorów Epson jest swoboda podłączania (w tym bezprzewodowo) oraz możliwość wyświetlania obrazu z kilku źródeł jednocześnie.

 

O Artyście

 

Michael Hansmeyer (ur. 1973) jest architektem i programistą, który bada i praktykuje innowacyjne możliwości związane z wykorzystaniem algorytmów do generowania i wytwarzania form architektonicznych. Twórczość, którą artysta określa jako „architekturę obliczeniową”, rozgrywa się na przecięciu dziedzin projektowania, sztuk wizualnych, kodowania oraz studiów nad uczeniem maszynowym w kontekście poszukiwań estetycznych. Z jego rąk wychodzą formy istniejące zarówno w rzeczywistości wirtualnej, jak również instalacje, przestrzenie i obiekty architektoniczne wytwarzane za pomocą technik drukowania 3D.

 

„Digital Grotesque” to flagowy projekt, który twórca doskonali od lat. Pracuje nad jego każdym aspektem: od pisania programów i algorytmów używających sztucznej inteligencji, przez druk 3D na najwyższym istniejącym poziomie skomplikowania, aż po wymagającą chirurgicznej precyzji pracę rąk, czyli finalne wykończenie instalacji. Zaprojektowane specjalnie do przestrzeni Nowego Teatru dzieło pozwoli – dosłownie – dotknąć efektu pracy tworzonych przez artystę algorytmów.

 

Jak wyjaśnia sam artysta: interesuje mnie, w jaki sposób rozwój technologii redefiniuje na naszych oczach to, co w architekturze i designie możliwe jest do zrobienia, a przede wszystkim do pomyślenia. Algorytmy są według mnie narzędziem, ale takim, które w partnerstwie z człowiekiem jest w stanie pomóc mu zrozumieć siebie, rozpoznać swoje możliwości, a nawet przybliżyć się do uchwycenia natury tak ulotnego pojęcia, jak piękno.

 

Projekcja sztuki

 

O Epson

Japońska firma Epson jest globalnym liderem w dziedzinie technologii, który łączy ludzi, rzeczy i informacje. Tworzone przez nią produkty są wydajne, kompaktowe i precyzyjne. Kluczowe obszary rozwoju Epson to druk atramentowy dla biznesu oraz wizualizacja i projekcja obrazu. Wszystkie urządzenia wyróżnia niskie TCO, ekologiczność oraz wszechstronność zastosowań. Za wysiłki na tym polu Epson został wielokrotnie nagrodzony, m.in. platynową nagrodą EcoVadis, 14 wyróżnieniami Green Awards Data Master Lab, Zielonym Sercem Wprost czy tytułem Ekologiczna Firma 2021 GF.

Udostępnij
Tweetnij

Pobierz jako

Ilustracje

Epson Europe B.V. Sp. z o.o. Oddział w Polsce

Epson - olimpijskie początki

Dzieje tej firmy uczą, że na długofalowy sukces składa się kilka warunków. Oprócz ciężkiej pracy niezbędna jest też odwaga do podejmowania ryzyka. Dziś znamy Epson na podium lidera produkcji drukarek i projektorów, ale do tego miejsca wiodła długa droga. W 1964 roku podczas sportowych zmagań lekkoatletów z całego świata Epson mierzył czasy sportowców pierwszym kwarcowym stoperem i automatycznie je drukował. W 1969 roku przedstawił światu pierwszy zegarek kwarcowy, a w 1989 – pierwszy kolorowy projektor LCD. Inżynierom  Epson zawdzięczamy też powstanie prekursora miniaturowych komputerów,  wizjer cyfrowy w aparatach i pierwszego latającego robota.

 

Projekcja czy druk – przede wszystkim wierny obraz

Sprzętem, w produkcji którego Epson przoduje, od lat pozostają projektory oraz drukarki atramentowe. Projektory Epsona dzięki zastosowanej technologii 3LCD  generują obraz, który zapewnia przyjazne dla wzroku światło oraz wysoką jasność i nasycone barwy. Dlatego, doceniając jakość projekcji, w ślepych testach klienci uznają ten sprzęt za najlepszy w 95% przypadków.

O klasie drukarek z niebieskim logo świadczy fakt, że to właśnie Epson jako pierwsza atramentówka na świecie poleciała w kosmos.  Pozycję lidera na tym rynku firma zawdzięcza  innowacjom kierowanych dla różnych grup odbiorców – od kieszonkowych drukarek hi-tech, poprzez rozwiązania dla domu i biznesu, aż po wielkonakładowe maszyny przemysłowe. Hitem dla użytkowników indywidualnych i małych firm są urządzenia  EcoTank (z systemem stałego zasilania w atrament) godzące wysoką jakość wydruku z niskimi kosztami eksploatacji. Biznes z kolei docenia wielofunkcyjne RIPS mogące wydrukować aż 75 tys. stron na jednym zestawie tuszów.

 

Sekret powodzenia? Badania i rozwój zamiast cięć

Firma istnieje od 1942 roku, pozycję lidera w świecie nowych technologii utrzymuje już od półwiecza. Nie byłoby to możliwe bez inwestycji w badania. Ta strategia sprawdza się doskonale i sprowadza się do ciągłego rozwoju i inwestycji zamiast redukcji zatrudnienia czy optymalizacji kosztów poprzez redukcję R&D. O rezultacie świadczy liczba niemal 14 patentów jakie wychodzą z laboratoriów firmy... każdego dnia, co daje ponad 5 tys. innowacji rocznie!