Czwartek 1 Września 2022

Epson przedstawia sześć nowych projektorów do kina domowego, gier i oglądania sportu

Nowe urządzenia powiększają trzy rodziny produktów przeznaczone dla różnych grup użytkowników, zapewniając jeszcze więcej emocji na wielkim ekranie. 

Epson wprowadził na rynek sześć nowych projektorów do kina domowego. Są one idealnym wyborem dla entuzjastów filmów, fanów sportu i graczy, którzy chcą przeżywać emocje na dużym ekranie. Premierowe urządzenia pomogą umocnić czołową pozycję firmy na rynku projektorów 1i zaoferować wysokie parametry techniczne w różnych przedziałach cenowych, pozwalając każdemu na znalezienie odpowiedniego dla siebie modelu w dostępnym budżecie. Zaprezentowano modele na każdą kieszeń – zarówno podstawowe wersje z technologią WXGA i elegancką obudową, niedrogie projektory 4K PRO-UHD z wbudowanym systemem Android TV, jak i najnowszy projektor Epson EpiqVision Ultra z laserowym źródłem światła i rozdzielczością 4K-PRO UHD.

 

Modele EpiqVision Ultra EH-LS800B oraz EH-LS800W są oferowane w kolorach czarnym lub białym, a wykorzystanie technologii 3LCD autorstwa Epson gwarantuje doskonałe połączenie wysokiej jakości i wszechstronności. Dzięki możliwości ustawienia blisko ściany są wygodne w obsłudze i instalacji a  rozdzielczość 4K PRO-UHD zapewnia wyraźny i ostry obraz. Świetnie zastąpią tradycyjny telewizor, wtapiając się w przestrzeń nawet najmniejszego salonu, a przy tym są w stanie wyświetlać obraz o rozmiarze od 80 do 150 cali z odległości zaledwie 2,3 cm 3od ściany. Są idealne do oglądania programów telewizyjnych, filmów czy transmisji sportowych. Dodatkowo wyposażone zostały w nowy port, dedykowany do gier, który zapewnia opóźnienie sygnału wejściowego na poziomie mniej niż 20 ms.

 

Wbudowany w projektor system Android TV umożliwia przesyłanie strumieniowe, wyświetlanie treści i korzystanie z inteligentnych funkcji sterowania, a fantastyczne głośniki Sound BY YAMAHA dostarczają doskonałych wrażeń dźwiękowych – nie ma zatem potrzeby stosowania dodatkowych głośników zewnętrznych.

 

Nowością są również modele EH-TW6150 oraz EH-TW6250 – projektory 4K PRO-UHD w podstawowych wersjach. Mają nową, smukłą i zaokrągloną obudowę oraz przystępną cenę, a dzięki możliwości przesunięcia obiektywu w pionie ich użytkownicy mogą oglądać najnowsze filmy, wydarzenia sportowe i gry z dowolnego miejsca w domu. Te urządzenia są idealne dla fanów kina i graczy poszukujących jakości obrazu o rozdzielczości do 4K PRO-UHD.

 

Oba wymienione modele doskonale wspomagają też granie na wielkim ekranie, redukując opóźnienie sygnału wejściowego do poziomu poniżej 20 ms, co zwiększa tempo działań gracza i szybkość reakcji podczas rozgrywki. Model EH-TW6250 ma wbudowany dodatkowo system Android TV, który umożliwia płynne strumieniowanie.

 

W nowej linii znalazły się też dwa wielofunkcyjne projektory „cross-over” stworzone pod kątem elastycznej pracy z domu. Modele CO-FH02 oraz CO-W01 mają niewielkie rozmiary, dzięki czemu można je łatwo przenosić pomiędzy pomieszczeniami, więc dobrze sprawdzą się zastosowaniach edukacyjnych, domowych i biurowych. Każdy z nich ma nowy, prosty design, który pozwala dopasować je do dowolnego otoczenia. Projektor CO-W01 oferuje rozdzielczość WXGA. Z kolei model CO-FH02 oferuje rozdzielczość Full HD oraz ma wbudowany system Android TV pozwalający przesyłać strumieniowo filmy, programy telewizyjne i treści bezpośrednio do projektora.

 

  „Wprowadzenie sześciu nowych projektorów sprawia, że każdy może znaleźć urządzenie dopasowane do swoich potrzeb. Niezależnie od tego, czy potrzebny jest uniwersalne i łatwe w obsłudze rozwiązanie, które można wygodnie przenosić między pomieszczeniami lub zabrać do biura, podniesienie wrażeń wciągającej rozgrywki czy zastąpienie telewizora innym urządzeniem wśród naszej oferty można znaleźć rozwiązanie na każdą kieszeń” – powiedział Andrzej Bieniek, menedżer produktu w dziale projektorów Epson Europe.

 

1 2001 do 2021 r., 500 lumenów i więcej, wyłączając bezekranowe telewizory, Futuresource Consulting – Quarterly Projector Market Insights – Worldwide Analyzer CY21Q4.
2 Technologia optymalizacji 4K przeciąga każdy piksel po przekątnej, pozwalając podwoić rozdzielczość Full HD. Rozdzielczość w trybie 3D to Full HD.
3 *EpiqVision Ultra EH-LS800B/W, odległość od ściany/rozmiar obrazu

Rozmiar obrazu i odległość od ściany do tyłu projektora

80 cali – 2,3 cm

 

 

Udostępnij
Tweetnij

Pobierz jako

Ilustracje

Epson Europe B.V. Sp. z o.o. Oddział w Polsce

Epson - olimpijskie początki

Dzieje tej firmy uczą, że na długofalowy sukces składa się kilka warunków. Oprócz ciężkiej pracy niezbędna jest też odwaga do podejmowania ryzyka. Dziś znamy Epson na podium lidera produkcji drukarek i projektorów, ale do tego miejsca wiodła długa droga. W 1964 roku podczas sportowych zmagań lekkoatletów z całego świata Epson mierzył czasy sportowców pierwszym kwarcowym stoperem i automatycznie je drukował. W 1969 roku przedstawił światu pierwszy zegarek kwarcowy, a w 1989 – pierwszy kolorowy projektor LCD. Inżynierom  Epson zawdzięczamy też powstanie prekursora miniaturowych komputerów,  wizjer cyfrowy w aparatach i pierwszego latającego robota.

 

Projekcja czy druk – przede wszystkim wierny obraz

Sprzętem, w produkcji którego Epson przoduje, od lat pozostają projektory oraz drukarki atramentowe. Projektory Epsona dzięki zastosowanej technologii 3LCD  generują obraz, który zapewnia przyjazne dla wzroku światło oraz wysoką jasność i nasycone barwy. Dlatego, doceniając jakość projekcji, w ślepych testach klienci uznają ten sprzęt za najlepszy w 95% przypadków.

O klasie drukarek z niebieskim logo świadczy fakt, że to właśnie Epson jako pierwsza atramentówka na świecie poleciała w kosmos.  Pozycję lidera na tym rynku firma zawdzięcza  innowacjom kierowanych dla różnych grup odbiorców – od kieszonkowych drukarek hi-tech, poprzez rozwiązania dla domu i biznesu, aż po wielkonakładowe maszyny przemysłowe. Hitem dla użytkowników indywidualnych i małych firm są urządzenia  EcoTank (z systemem stałego zasilania w atrament) godzące wysoką jakość wydruku z niskimi kosztami eksploatacji. Biznes z kolei docenia wielofunkcyjne RIPS mogące wydrukować aż 75 tys. stron na jednym zestawie tuszów.

 

Sekret powodzenia? Badania i rozwój zamiast cięć

Firma istnieje od 1942 roku, pozycję lidera w świecie nowych technologii utrzymuje już od półwiecza. Nie byłoby to możliwe bez inwestycji w badania. Ta strategia sprawdza się doskonale i sprowadza się do ciągłego rozwoju i inwestycji zamiast redukcji zatrudnienia czy optymalizacji kosztów poprzez redukcję R&D. O rezultacie świadczy liczba niemal 14 patentów jakie wychodzą z laboratoriów firmy... każdego dnia, co daje ponad 5 tys. innowacji rocznie!