Piątek 15 Lipca 2022

Epson poszerza ofertę pras do drukowania etykiet SurePress

Klienci mogą teraz cieszyć się jeszcze wyższym poziomem jakości druku, jego niezawodności, wszechstronności i lepszego stosunku wartości do ceny

Firma Epson poszerzyła serię cyfrowych pras do drukowania etykiet SurePress o dwa nowe modele. Pierwszy to SurePress L-6534 z pomarańczowym atramentem, który oferuje rozszerzoną przestrzeń barwną, wysoką wydajność i doskonałą jakość druku. Druga nowość to istotne rozszerzenie rodziny SurePress 4000 o urządzenia L-4733A/AW. Nowy system zasilania w atrament i udoskonalony proces suszenia pozwolą osiągnąć wyższą wydajność druku na podłożach foliowych. Dzięki tym udoskonaleniom drukarki SurePress z atramentem UV i wodnym mogą lepiej spełniać potrzeby klientów z różnych branż: od producentów żywności i napojów, przez firmy kosmetyczne i farmaceutyczne, po dostawców artykułów przemysłowych i wyposażenia domów. 

Nowa maszyna SurePress L-6534VW z pomarańczowym atramentem, zapewniając szybkość druku do 50 metrów na minutę przy druku w wysokich nakładach, stanowi uzupełnienie istniejącego modelu l-6534VW z cyfrowym lakierem.

Dzięki atramentom CMYK oraz zapewnianym w standardzie dodatkowym tuszem pomarańczowym poszerzającym przestrzeń barwną oraz bieli o wysokim poziomie krycia, użytkownicy mogą dokładniej odwzorowywać kolory spotowe. Cyfrowa prasa wykorzystuje autorski system Epson utrwalania światłem LED UV do sterowania rozprowadzaniem atramentu, co pozwala osiągnąć bardziej precyzyjną gradację tonalną, ostrzejsze obrazy oraz żywsze kolory. W efekcie tego, odwzorowanie i spójność kolorów są podniesione na wyższy poziom. Model L-6534VW z pomarańczowym atramentem drukuje na szerokiej gamie podłoży papierowych i foliowych, a przy tym zapewnia niski koszt eksploatacji i wysoką wydajność. Panel dotykowy upraszcza obsługę, a opatentowane przez Epson technologie weryfikacji dysz (NVT) oraz automatycznej konserwacji głowicy minimalizują ilość odpadów oraz liczbę ręcznych interwencji użytkownika.

SurePress L-4733A/AW, to z kolei naczące rozszerzenie serii 4000. Jest ona powszechnie ceniona za wysoką jakość i niezawodność oraz unikalne wykorzystanie wodnych atramentów, dzięki którym można drukować zarówno na papierze, jak i podłożach foliowych.

W drukarce SurePress L-4733A/AW udoskonalono druk atramentami wodnymi, tak aby zapewniał lepszą nasiąkliwość, przekładającą się na lepszą jakość obrazu czy jednorodność kolorów. Pozwala to producentom etykiet i drukarniom komercyjnym osiąganie wyższej wydajności i niezawodności, przy pracy na większej gamie podłoży.

W drukarce SurePress L-4733A/AW zastosowano zestaw atramentów CMYKOG, który zapewniają szeroką przestrzeń barwną i podnosi dokładność oraz nasycenie kolorów, a dołączone atramenty w kolorze białym i niepowlekanym czarnym pozwalają na stosowanie szerszej gamy podłoży. Nowe funkcje automatycznej konserwacji dodatkowo skracają przestoje.

Firma Epson produkuje własne atramenty zarządzając i kontrolując każdy etap ich produkcji. Zainwestowała bardzo dużo środków w opracowanie systemów i higienicznego procesu kontroli oraz stosuje dobre praktyki produkcyjne. Atramenty przeznaczone do drukarek SurePress 6000 i 4000 są zgodne z wymogami europejskiego rozporządzenia dotyczącego materiałów mających kontakt z żywnością w zakresie jej opakowań.

Urządzenia z serii SurePress są objęte usługą Epson Remote Diagnostics i wspierane przez globalną sieć serwisową, aby zapewnić użytkownikom SurePress maksymalną wydajność.

„Gama pras do drukowania etykiet SurePress firmy Epson jest znana na całym świecie ze swojej doskonałej jakości wszechstronności” – powiedział Tomasz Kuciński, Account Manager – LFP w Epson Europe. „Nieustająco rozwijamy nasze technologie, a te premiery potwierdzają nasze zaangażowanie w spełnianie zmieniających się potrzeb klientów”.

Tagi: LFP | SurePress
Udostępnij
Tweetnij

Pobierz jako

Ilustracje

Epson Europe B.V. Sp. z o.o. Oddział w Polsce

Epson - olimpijskie początki

Dzieje tej firmy uczą, że na długofalowy sukces składa się kilka warunków. Oprócz ciężkiej pracy niezbędna jest też odwaga do podejmowania ryzyka. Dziś znamy Epson na podium lidera produkcji drukarek i projektorów, ale do tego miejsca wiodła długa droga. W 1964 roku podczas sportowych zmagań lekkoatletów z całego świata Epson mierzył czasy sportowców pierwszym kwarcowym stoperem i automatycznie je drukował. W 1969 roku przedstawił światu pierwszy zegarek kwarcowy, a w 1989 – pierwszy kolorowy projektor LCD. Inżynierom  Epson zawdzięczamy też powstanie prekursora miniaturowych komputerów,  wizjer cyfrowy w aparatach i pierwszego latającego robota.

 

Projekcja czy druk – przede wszystkim wierny obraz

Sprzętem, w produkcji którego Epson przoduje, od lat pozostają projektory oraz drukarki atramentowe. Projektory Epsona dzięki zastosowanej technologii 3LCD  generują obraz, który zapewnia przyjazne dla wzroku światło oraz wysoką jasność i nasycone barwy. Dlatego, doceniając jakość projekcji, w ślepych testach klienci uznają ten sprzęt za najlepszy w 95% przypadków.

O klasie drukarek z niebieskim logo świadczy fakt, że to właśnie Epson jako pierwsza atramentówka na świecie poleciała w kosmos.  Pozycję lidera na tym rynku firma zawdzięcza  innowacjom kierowanych dla różnych grup odbiorców – od kieszonkowych drukarek hi-tech, poprzez rozwiązania dla domu i biznesu, aż po wielkonakładowe maszyny przemysłowe. Hitem dla użytkowników indywidualnych i małych firm są urządzenia  EcoTank (z systemem stałego zasilania w atrament) godzące wysoką jakość wydruku z niskimi kosztami eksploatacji. Biznes z kolei docenia wielofunkcyjne RIPS mogące wydrukować aż 75 tys. stron na jednym zestawie tuszów.

 

Sekret powodzenia? Badania i rozwój zamiast cięć

Firma istnieje od 1942 roku, pozycję lidera w świecie nowych technologii utrzymuje już od półwiecza. Nie byłoby to możliwe bez inwestycji w badania. Ta strategia sprawdza się doskonale i sprowadza się do ciągłego rozwoju i inwestycji zamiast redukcji zatrudnienia czy optymalizacji kosztów poprzez redukcję R&D. O rezultacie świadczy liczba niemal 14 patentów jakie wychodzą z laboratoriów firmy... każdego dnia, co daje ponad 5 tys. innowacji rocznie!