Środa 10 Listopada 2021

Dwa nowe projektory laserowe 4K Epson pozwalają przenieść wrażenia z kinowego ekranu do wnętrza domu.

Modele EH-LS11000W i EH-LS12000B oferują nowe atuty, takie jak rozdzielczość 4K i laserowe źródło światła.  

Epson wprowadził na rynek dwa, wysokiej klasy, nowe projektory do kina domowego. Są one idealnym wyborem dla entuzjastów filmów i graczy, którzy chcą przeżywać emocje na dużym ekranie. Dzięki laserowemu źródłu światła i nowemu procesorowi przetwarzania obrazu zapewniającemu rozdzielczość 4K, projektory te gwarantują wysoką jasność i najlepszą jakość projekcji. Wyposażone są w szereg przydatnych funkcji, dzięki którym idealnie sprawdzą się podczas wieczorów filmowych,  transmisji strumieniowej, wydarzeń sportowych czy gier.

 

Współczynnik kontrastu dynamicznego 2 500 000:1, rozdzielczość 4K (8,3 mln pikseli), zastosowanie technologii 3LCD i laserowego źródła światła z obsługą HDR10+ pozwoliło uzyskać imponującą jakość wyświetlanego obrazu. Dodatkowymi atutami są możliwość przesunięcia obiektywu i zmiany ogniskowej. 

 

Właśnie dzięki wykorzystaniu zmotoryzowanego układu optycznego obejmującego 2,1-krotny zoom optyczny, regulację ostrości i przesunięcie obiektywu o ±96,3% w pionie i ±47,1% w poziomie oba projektory są łatwe w konfiguracji i instalacji. Oglądanie materiałów w odpowiednich proporcjach obrazu jest proste dzięki możliwości zapisania do dziesięciu formatów. Projektory są też kompatybilne z oprogramowaniem Calman do kalibracji kolorów. 

 

„Ponieważ obecnie wiele osób spędza czas w domu, oglądając w gronie rodziny filmy czy grając, oferujemy te urządzenia wszystkim, którzy chcą przenieść swoje wrażenia wizualne na wyższy poziom. Coraz więcej gospodarstw domowych posiada dedykowane pomieszczenia dla kina domowego lub przestrzenie wystarczająco duże, aby móc w pełni cieszyć się jakością wielkiego ekranu, oferowaną przez te nowe projektory” - powiedział Jakub Łapiński, Account Manager VI w Epson.

 

Modele EH-LS12000B i EH-LS11000W są dostępne od października 2021 r. 

 

Nowe kluczowe funkcje:

  • Rozdzielczość 4K (8,3 mln pikseli)
  • Ponad 2 500 000:1 dynamicznego współczynnika kontrastu
  • Przestrzeń barw DCI >85%
  • Rozdzielczość 4K
  • Interpolacja klatek 4K
  • Adaptacyjna korekcja gamma 
  • Szybkie wyłączanie
  • Laserowe źródło światła
  • HDMI 2.1 (4K/120Hz)
Udostępnij
Tweetnij

Pobierz jako

Ilustracje

Epson Europe B.V. Sp. z o.o. Oddział w Polsce

Epson - olimpijskie początki

Dzieje tej firmy uczą, że na długofalowy sukces składa się kilka warunków. Oprócz ciężkiej pracy niezbędna jest też odwaga do podejmowania ryzyka. Dziś znamy Epson na podium lidera produkcji drukarek i projektorów, ale do tego miejsca wiodła długa droga. W 1964 roku podczas sportowych zmagań lekkoatletów z całego świata Epson mierzył czasy sportowców pierwszym kwarcowym stoperem i automatycznie je drukował. W 1969 roku przedstawił światu pierwszy zegarek kwarcowy, a w 1989 – pierwszy kolorowy projektor LCD. Inżynierom  Epson zawdzięczamy też powstanie prekursora miniaturowych komputerów,  wizjer cyfrowy w aparatach i pierwszego latającego robota.

 

Projekcja czy druk – przede wszystkim wierny obraz

Sprzętem, w produkcji którego Epson przoduje, od lat pozostają projektory oraz drukarki atramentowe. Projektory Epsona dzięki zastosowanej technologii 3LCD  generują obraz, który zapewnia przyjazne dla wzroku światło oraz wysoką jasność i nasycone barwy. Dlatego, doceniając jakość projekcji, w ślepych testach klienci uznają ten sprzęt za najlepszy w 95% przypadków.

O klasie drukarek z niebieskim logo świadczy fakt, że to właśnie Epson jako pierwsza atramentówka na świecie poleciała w kosmos.  Pozycję lidera na tym rynku firma zawdzięcza  innowacjom kierowanych dla różnych grup odbiorców – od kieszonkowych drukarek hi-tech, poprzez rozwiązania dla domu i biznesu, aż po wielkonakładowe maszyny przemysłowe. Hitem dla użytkowników indywidualnych i małych firm są urządzenia  EcoTank (z systemem stałego zasilania w atrament) godzące wysoką jakość wydruku z niskimi kosztami eksploatacji. Biznes z kolei docenia wielofunkcyjne RIPS mogące wydrukować aż 75 tys. stron na jednym zestawie tuszów.

 

Sekret powodzenia? Badania i rozwój zamiast cięć

Firma istnieje od 1942 roku, pozycję lidera w świecie nowych technologii utrzymuje już od półwiecza. Nie byłoby to możliwe bez inwestycji w badania. Ta strategia sprawdza się doskonale i sprowadza się do ciągłego rozwoju i inwestycji zamiast redukcji zatrudnienia czy optymalizacji kosztów poprzez redukcję R&D. O rezultacie świadczy liczba niemal 14 patentów jakie wychodzą z laboratoriów firmy... każdego dnia, co daje ponad 5 tys. innowacji rocznie!